ART / Watercolor paintings & Drawings / Charcoal drawing 9344191
*
nr 934 4191
CHARCOAL DRAWING
Greta Gerell (1898-1982), portrait, signerad -49, subject size: 50 x 37,
Greta Gerell (1898-1982), porträtt, signerad -49, motivets mått: 50 x 37
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday January 12 2015
at 18:29:30
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/1 11:44:54
1
300 kr
11/1 15:35:15
2
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller greta gerell kolteckning porträtt porträttmåleri teckning teckningar vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:56
-
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:01
-
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:06
-
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 900
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45
-
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:13
*
CHARCOAL DRAWING
Read more about e-auktion
nr 934 4191
CHARCOAL DRAWING
Greta Gerell (1898-1982), portrait, signerad -49, subject size: 50 x 37,
Greta Gerell (1898-1982), porträtt, signerad -49, motivets mått: 50 x 37
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 350 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/1 11:44:54 | 1 | 300 kr |
11/1 15:35:15 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller greta gerell kolteckning porträtt porträttmåleri teckning teckningar vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:56 -
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:01 -
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:06 -
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 900
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45 -
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:13